Stanfordzki program SPARK dla biomedycyny
Do Polski zawitał opracowany na Uniwersytecie Stanforda program mentoringowy dla zespołów naukowych, które mają pomysł na nową terapię, potencjalny lek, szczepionkę, test diagnostyczny lub inny wyrób medyczny. Na jego realizację Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło 2,9 mln zł. Pilotaż programu doprowadził jeden z zespołów naukowych do etapu tuż przed założeniem startupu z obszaru diagnostyki choroby Alzheimera. Nabór pomysłów trwa do 20 marca br.
SPARK Poland to polska edycja opracowanego na Uniwersytecie Stanforda programu mentoringowego prowadzonego przez instytucje badawcze na całym świecie, który rozwija projekty naukowe z obszaru biomedycyny w kierunku wdrożenia i komercjalizacji.
SPARK Poland pozwoli trzem zwycięskim zespołom naukowym zweryfikować pomysły na nowatorskie terapie, potencjalne leki, szczepionki, testy diagnostyczne lub inne wyroby medyczne. W praktyce to dwuletni, intensywny, systematyczny mentoring z doświadczonymi ekspertami i praktykami połączony z dostępem do finansowania eksperymentów badawczych w kwocie 300 tys. zł dla każdego zespołu.
Celem SPARK Poland jest stworzenie mechanizmu, który pozwala przekształcać pomysły na biomedyczne wynalazki w ich rzeczywiste zastosowanie, a jednocześnie pełni funkcję modelowego rozwiązania dla krajowego sektora biotechnologii.
Program jest przeznaczony dla naukowców, których motywuje idea znalezienia rozwiązania biomedycznego i pomagania pacjentom. Powstał dla zespołów, które szukają dostępu do informacji zwrotnej z rynku, jak i kompetencji z zakresu rozwoju technologii.
Udział mogą zgłaszać zespoły złożone zarówno z doświadczonych naukowców, klinicystów, jak i doktorantów. Ważne, aby aplikująca do programu grupa badawcza realizowała badania z zakresu nauk biologicznych, chemicznych, farmaceutycznych, biotechnologii, biologii medycznej, inżynierii chemicznej, inżynierii materiałowej czy inżynierii biomedycznej.
Więcej informacji: https://nencki.edu.pl/spark-poland/
Related Wpisy
Komisja Europejska opublikowała wstępny projekt Programu Pracy „Horyzont Europa” na rok 2025
Komisja Europejska przedstawiła wstępną wersję Programu Pracy „Horyzont Europa” na rok 2025, wskazując tym samym…
czytaj więcej »Przypomnienie o terminach składania wniosków – OPUS 29 i PRELUDIUM 24
Zwracamy uwagę na przyjęty wewnętrzny deadline dla składania wniosków w ramach konkursów OPUS 29 oraz…
czytaj więcej »Działanie FIRST TEAM FENG – rusza nabór wniosków (nr 1/2025)
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otwiera nabór wniosków nr 1/2025 w działaniu First Team. finansowanym…
czytaj więcej »Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Nanotechnologii Roślin
Polska Akademia Nauk zaprasza na Międzynarodową Konferencję Nanotechnologii Roślin. Na wydarzenie zaproszeni są goście z…
czytaj więcej »